Kartlı geçiş sistemi fiyatları

Kartlı geçiş sistemi fiyatları

Kartlı geçiş sistemi fiyatları

Yoğun hayatın karmaşasında insanların gerek çalışma hayatları gerekse sosyal alanlarındaki hareketliliği, güvenliği sağlamak adına kontrol altında tutmak ve  kayıt altına almak sebebiyle kartlı geçişli sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler, toplu taşıma araçlarından, iş akışı ve çalışan sayısının fazla olduğu plazalara, büyük işletmelerden, kontrolünü istediğimiz en küçük birime kadar yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Örneğin plazada çalışan bir kişinin işyerine girişi, hangi kapılardan geçtiği, plazanın hangi bölümünde bulunduğu ya da ne zaman çıkış yaptığı bilgilerini kaydeder. Kartlı geçiş sistemi fiyatları kullanılan cihazların teknik özelliklerine, rapor istenme durumunun olup olmamasına, kayıt kapasitesine ve enerji tüketimlerine göre değişkenlik göstermektedir. Yangın ya da bir güvenlik tehdidi oluşturacak durumlarda faydalı olan bu yardımcı sistemlerin sorun çıkarmadan çalışabilmesi için düzgün bir şekilde kurulması gerekmektedir. Kartlı geçiş sistemi uzun vadede kullanılma beklentisi olduğundan sistemde kullanılan yazılım iyi seçilmelidir.

Kartlı geçiş sistemleri

Kartlı geçiş sistemlerinin özellikleri giriş işlemlerini sınırlandırabilen, hem geçiş hem de ödeme modüllerinin entegre olduğu sistemlerdir. Bu nedenle kullanılan veri tabanı önem taşır. Bu sistemlerde mevcut kontrolleri kartlar tek başına yapabildikleri gibi merkezden sorgulatma ile yapabilmeleri de mümkündür. Mevcut bilgisayar tabanıyla kontrol edilebilirler ya da uzaktan bilgisayar bağlantısı ile çalışabilirler. Günümüzde piyasada RF-ID kartlar, manyetik kartlar gibi çeşitli türleri mevcuttur. Yapılan seçime göre kartlı geçiş sistemi fiyatında cihaz ücreti değişiklik göstermektedir.

Kartlı Geçiş Sistemlerinin Önemi

Teknolojiyle birlikte çeşitlenen bu sistemler günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Kampüslerde öğrenci giriş çıkışları, otobüslerdeki kentkart sistemleri, işletmelerdeki personel takibinin yapılması, yemekhane ya da hastane otomasyonları,  otoyollar gibi ödemeli geçiş sistemlerinin bulunduğu yerlerde bulunması ya da üye takip sistemlerini zorunlu kılan alternatif yerlerde kullanımı ve daha birçok alan bu duruma örnek gösterilebilir. Kullanılan kartların arızalanması, çalınması, kaybolması durumlarında kişilerin mağduriyetlerini önlemek amacıyla kullanılan biyometrik uygulamalarda gittikçe artmaktadır. Parmak izi, göz taraması, el taraması ve yüz tanıma programları yaygın biyometrik uygulamalar arasındadır. Çünkü bu kontroller kişiye özgüdür. Çalınması ya da kaybolması söz konusu değildir.

Kartlı geçiş sistemi fiyatları

Kartlı geçiş sistemi fiyatları

Kartlı geçiş sistemi fiyatları

Kartlı geçiş sistemi fiyatları

Bu gönderiyi paylaş