Şifreli Geçiş Sistemleri

Şifreli Geçiş Sistemleri

Şifreli Geçiş Sistemleri

Güvelik her alanda çağımızın en önemli sorunu olmakta ve uzmanlar farklı sektörlere özel çözümler üretmektedir. Şifreli geçiş sistemleri yüksek güvenlik gerektiren alanlarda çok önemli bir denetim olmaktadır. İş yerlerinde, kurumlardaki özel bölmelerde ya da özel güvenlik gerektiren her alanda bu sistemler kullanılabilir. Faklı seçenekleri bulunmakta; sadece kartla çalışan sistemlerin yanında sadece şifre ile çalışan sistemler de bulunabilmekte ya da şifre ve kart sistemlerinin birlikte kullanıldığı şifreli giriş sistemleri bulunmaktadır.

Şifreli kapı kilit sistemi

Sistemler genellikle 125 khz hızla çalışmaktadır. 1200 olay ve 1024 kişi kapasiteli cihazların üzerinde tuşlar bulunmakta; bu tuşlar üzerinde rakamlar ve bazılarında F tuşları yer almaktadır. Dijital ekrana sahip olan cihazlarda bulunmakta, kullanıcı girişlerine ait bilgiler ekranlarda görülebilmektedir. Kullanıcılar için belirli giriş çıkış saatleri ayarlanabilmekte ve geçiş alanda kontrolü sabit bir merkezde toplama imkânı olmaktadır. Kartlı sistemlerde kart okunduğu anda cihaz kullanıcılara şifrenin kabul edildiğine dair uyarı vermektedir. Şifreli kapı kilit sistemi içerisinde kapı girişlerinde, turnike geçişlerinde, bariyer yerlerinde ya da kontakla çalışan tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Dış kaplamalarında genellikle metal, su geçirmez özelliklerde malzemeler kullanılmakta ve her türlü hava durumunda cihazların düzgün çalışması için cihazlar tasarlanmaktadır. Cihazlardan bilgisayarlara bağlantılar yapılmakta ve kullanıcıların giriş-çıkış raporları düzenli ve pratik bir şekilde alınabilmektedir.

şifreli geçiş sistemleri fiyatları

Hafıza özellikleri ve dijital ya da analog seçeneklerine göre şifreli geçiş sistemleri fiyatları belirlenmektedir. Bu cihazların çoğunda belirlenen zamanlar haricinde de zil çaldırılabilmekte, standart bir özellik olduğu için fiyat alanında herhangi bir artış sağlamamaktadır. Ekonomik cihazlar sadece kart okuyucusu şeklinde çalışmakta, fiyat aralığı biraz daha yüksek olan cihazlar şifreleme algısı, sadece kart okuma tekniği, şifre artı kart okuma tekniği olarak kullanımlar ortaya çıkarabilmektedir. Kapasite genişliği de fiyat alanında çok önemli bir etken olmakta standart olan 1021 kişi kapasitesinin haricinde 15000 kişilik şifreli geçiş sistemleri de bulunmaktadır. Özellikle dijital sistemler çok daha yüksek aralıklarda olmakta ve led ekranında kullanıcıların isimleri yer almaktadır. Bu sistemler kullanıldıkları alanlara göre avantajlı olmakta ve güvelik alanında üst düzey önlemler olarak fayda sağlamaktadır.

Şifreli Geçiş Sistemleri

Şifreli Geçiş Sistemleri

Şifreli Geçiş Sistemleri

Şifreli Geçiş Sistemleri

Bu gönderiyi paylaş